Postęp prac nad projektem – to działa!

Dzisiaj chciałem opisać w skrócie to, co udało mi się zrobić w ostatnim czasie. Jest to ostatnia aktualizacja przed końcem konkursu. Najważniejsze się udało, czyli możliwość gry dla dwóch drużyn! W najbliższym czasie postaram się przeprowadzić testy w gronie znajomych. Później udostępnię aplikację dla wszystkich. Zaczynamy!

Tryb gry i dostępne opcje

Z dwóch trybów gry, które były w założeniach, udało mi się zrobić jeden. Jest to standardowa gra dla dwóch drużyn, gdzie pierwsza, która odkryje swoje pola, wygrywa. Rozgrywka sterowana jest za pomocą jednego urządzenia, które należy do założyciela rozgrywki. Inni gracze mogą podglądać co się dzieje na swoich urządzeniach. Dzięki temu można np. odpalić grę w salonie na telewizorze. Jest także niezbędna dla kapitanów mapa, która wskazuje, które pola należą do poszczególnych drużyn.

Mapa dla kapitanów

Mapa gry z odkrytymi polami

Mapa gry jest identyczna do planszy, ale nie można na niej wykonywać żadnych operacji. Z poziomu planszy możemy zakończyć naszą turę. Na obu ekranach w górnym panelu wyświetla się informacja o tym, która drużyna wykonuje obecnie ruch.

Przycisk zakończenia tury

Zakończenie tury i zmiana drużyny

Na podstawie skojarzeń podanych przez kapitana gracze odgadują, które pola miał na myśli. W przypadku, gdy trafią na puste pole lub pole drużyny przeciwnej, ich tura dobiega końca. W przypadku, gdy odkryją własne pole, mogą kontynuować rozgrywkę. Po odkryciu wszystkich swoich pól, wygrywają. Gdy trafią na jedną z pułapek, gra dobiega końca i wygrywa przeciwny zespół. Oczywiście wszystkie akcje synchronizowane są na wszystkich podłączonych urządzeniach.

Odgadywanie pól

Odgadywanie pól i zmiana drużyny przy złym ruchu

Tym razem nie będę opisywał żadnych technicznych szczegółów. Wszystko z czego korzystałem było opisane w moich poprzednich postach w ostatnich tygodniach. Dotyczyły one takich technologii i bibliotek jak SignalR, Asp.Net Core, Angular lub Dapper.Net. Nowe technologie nie pojawiły się w ostatnim czasie, więc chyba nie ma potrzeby powielać tutaj tych informacji.

Co jest jeszcze do zrobienia?

Sporo. Tak mógłbym w skrócie napisać. Pomimo, że gra sama w sobie działa, bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia. Tryby dla większej ilości graczy to na pewno jedna z pierwszych rzeczy które są w moich planach. Różne mniejsze poprawki które ułatwiają życie: możliwość wchodzenia do gier znajomych, social logins(Facebook, Google etc), uruchamianie nowej gry jednym kliknięciem po zakończeniu obecnej rozgrywki lub poprawki w interfejsie. To tylko część funkcjonalności, które także chciałbym żeby znalazły się w finalnej wersji. Tryb gry, gdzie każda drużyna steruje swoim urządzeniem to także coś, co chciałbym dodać. Niestety, to raczej będzie zaimplementowane w drugiej kolejności. Ostatnia rzecz to natywny klient na system android. Szczerze, to nie wiem czy ten pomysł wejdzie w życie, zobaczymy. Obawiam się, że prędzej zajmę się nowym projektem, ale kto wie!

Podsumowanie

Plan minimum został wykonany, chociaż po cichu liczyłem na więcej. Wiadomo, życie potrafi brutalnie zweryfikować to, co sobie założymy. Patrząc na całość, jestem w miarę zadowolony z tego co zostało zrobione. Za jakiś czas, już po konkursie, na pewno pochwalę się pozostałymi rzeczami które dodałem. Na razie mam nadzieję, że wśród moich znajomych znajdą się dobrzy ludzie, którzy zechcą ze mną przetestować moją grę!